SED36250LSIES4F4, Square D Insulated Case Circuit Breaker
(No reviews yet) Write a Review
Item #:
SED36250LSIES4F4
Product Description
SED36250LSIES4F4, Schneider Electric / Square D, SE Series, type SED, 3P, 3PH, 250A, 600V, 100kA@480V, draw-out, complete with Micrologic Series B trip device, LSI - Long-Time, Short-Time and Instantaneous trip functions, solid state protection, electrically operated complete with 125VDC spring charging motor, shunt closing coil & shunt trip along with 2 N.C. AC/DC rated auxiliary switch with bell alarm, insulated case circuit breakers, these breakers are now obsolete; however, we do still stock them